top of page

Satın Alma Prosedürü

Türkiye'de mülk satın alma süreci

Türkiye Cumhuriyeti'ne 3-4 gün için gelip konforlu bir konutta sahibi olarak ayrılmak nasıl mümkün olabilir?

İlk bakışta, böyle bir gelişme olasılıksız görünebilir. Ancak izin verin, Rusya, Ukrayna ve Bağımsız Devletler Topluluğu vatandaşları için gayrimenkul satın alma ve mülkiyet düzenleme sürecini adım adım anlatalım ve birkaç gün içinde Türkiye'de iyi bir ev veya daire satın almanın oldukça gerçekçi, güvenli ve yardımımızla gerçekten kolay olduğunu göreceksiniz.

Yurtdışında tüm parametrelere uygun metrekare seçmek nasıl mümkün olabilir? Uzaktan bunu pratikte yapmak imkansızdır. En iyisi yerinde konut seçmektir: Alanya'ya gelmek ve AYSU Property ajansının tanıtım turu hizmetlerinden faydalanmak.

Havalimanında sizi Rusça konuşan bir yönetici karşılar ve size önceden hazırlanmış ve beğendiğiniz mülkleri, ayrıca bireysel ihtiyaçlarınıza uygun alternatif seçenekleri gösterir. Gösteri sürecinde alıcı acele etmeden ve telaş yapmadan tüm avantajları ve özellikleri inceleyerek, kendisi için ideal olan daire veya hayalindeki evi seçer.

Mülk gösteriminden hemen sonra, satın alma koşullarını müzakere etmek, düzeltmek ve satış sözleşmesini imzalamak mümkündür. Resmi belge Rusça ve Türkçe olarak düzenlenir. Satıcı, alıcı, ödemelerin planı (taksit veya kredi durumunda), tarafların hakları ve yükümlülükleri, inşaata yatırım yapıldığında teslim süreleri gibi bilgiler kesin ve doğru bir şekilde belirtilir. Ek olarak, yaşam kompleksindeki mobilya, cihazlar, ortak kullanım alanları (altyapı) gibi unsurların varlığı, sözleşme hükümlerinin ihlal edilmesi durumunda her iki taraf için cezai yaptırımlar ve diğer hukuki ayrıntılar belirtilir.

Mülk için tam değerin ödendiği durumda, AYSU Property şirketinin uzmanı yeni sahibin adına tapu düzenlemesi için başvuruda bulunur. Genellikle resmi başvurunun yapılmasından tapunun mülk sahibine verilmesine kadar geçen süre 1-2 iş günüdür. TAPU'nun alınmasından hemen sonra, adınıza elektrik ve su sayacı kaydı yenilenir, bu işlem 2-3 saat sürer.

Eğer konut kredisi gerekecekse, kredi başvurusunun onaylanması için 7-10 iş günü ayırmanız gerekmektedir, çünkü başvurunun yapılmasından kredi verilmesine kadar 4-5 gün geçmektedir (bazen beklenenden daha uzun sürebilir, örneğin tahmin edilen değerin altında bir uzman değeri tartışmak gerektiğinde). Sadece bu aşamadan sonra TAPU kaydı için başvuru yapılır ve kredi borcu tamamen ödenene kadar üzerinde bir yük oluşturulur.

AYSU PROPERTY şirketinin uzmanları, işlemin her aşamasında sizi destekler, gerekli belgeleri toplarlar ve siz, mülk seçimi ve sözleşme imzalama anından itibaren alışverişin tadını çıkarırsınız.

bottom of page